כיצד להפחית את עלויות אחזקת הצי מבלי לקום מהכיסא או להרים את הטלפון?

מאת לימור נתן, מנהלת זירת החלפים לכלי רכב כבדים באתר "גלגלים"

צי רכב, במיוחד צי תובלה גורר עלויות רבות. חלק נכבד מהעלויות נגזר מתקלות, בלתי צפויות, בכלי הרכב. מלבד הנזק האדיר בהשבתת כלי רכב מצי החברה, מתווסף לו גם הנזק הכלכלי של עלות התיקון, אשר בכלי רכב כבד יכול להיות "כבד" במיוחד.

במקרה של תקלה, בעל החברה, קצין הבטיחות או מנהל במחלקת הרכש, נדרש לקבל החלטה מהירה ובמינימום עלות, על מנת להחזיר את כלי הרכב לכביש להמשך עבודה סדירה. הלחץ ומהירות הפעולה, הנדרשים במקרה שכזה, מסגלים, בדרך כלל, לאדם האחראי על כך בחברה, תגובות ופעולות מוכרות ו"שגרתיות". מיד מרימים טלפון למוסך המטפל או לספק החלפים המוכר ומבקשים הצעת מחיר. השוואה ובדיקת מחירים כמעט ואינה קיימת. הרי המוסך ו/או ספק החלפים עובדים בדרך כלל עם החברה שנים ארוכות ונכללים הסדרי הנחה , כך שהשאלה הבוערת יותר היא לא כמה זה יעלה, אלא מתי זה יטופל.

כל חברה, המחזיקה צי רכב כבד צריכה לבחון עם עצמה, מתי בפעם האחרונה היא ניסתה לקצץ משמעותית בעלויות הטיפול והחלפים? מתי בפעם האחרונה היא ערכה סקר שוק? בדקה והשוותה מחירים? תהליך הטיפול ברכבים מתרחש באופן אוטומטי, מתוך הרגלי עבודה של שנים.

נכון, באילוצי המציאות היומיומית, אין זמן לעצור הכל ולהתחיל בסדרת טלפונים על מנת לברר מחירים ולרדוף אחרי זמינות ספקים וזמינות חלפים. בשביל זה יש את הרשת.

רשת האינטרנט כבר נכנסה לכל תחום בחיינו. גם במקום העבודה, אנו מחוברים לרשת ומבצעים דרכה פעולות רבות. אמנם, בשנים האחרונות צצו מספר אתרים בהם ניתן להזמין חלפים ולקבוע טיפולים במוסכים, אך רק לכלי רכב פרטיים ולאופנועים. אתרים מפורטים עבור חלפים למשאיות וכלי רכב כבדים כמעט שלא ניתן למצוא, אם בכלל. מי שניסה להשוות עלויות אמתיות של חלפים ברשת גילה שזוהי משימה לא פשוטה ולכן גם לא יעילה.

באתר "גלגלים" הצליחו לעמוד באתגר. החברה הוותיקה, שכולכם ודאי מכירים מהמדריך השנתי של אינדקס העסקים בענף הרכב, למודת ניסיון מזירת המסחר לחלפים לרכבים, הקשיבה לצורך שעלה מהשטח ופיתחה זירת מסחר אינטרנטית לחלקי חילוף גם עבור משאיות וכלי רכב כבדים.

איך זה עובד? פשוט מאוד. זקוקים לחלף ומהר? רוצים לערוך השוואת מחירים? מגישים בקשה בזירה לחלף לו אתם זקוקים ובתוך זמן קצר מקבלים הצעות מחיר מפורטות ממגוון ספקים בפריסה ארצית. תוכלו לקבל הצעות עבור כל סוגי החלפים -מקוריים, תחליפיים, משומשים ומשופצים. כך במהירות , ניתן לבדוק זמינות ולהשוות מחירים. כל שנותר הוא ליצור קשר עם הספק, שהגיש את ההצעה הטובה ביותר עבורכם ולבצע את ההזמנה.

המערכת הממוחשבת זמינה 24 שעות ביממה, קלה וידידותית לתפעול, בעלת ממשק נוח לניהול בקשות והצעות, הפקת דוחות והדפסה.

שינוי הרגלי עבודה זה תהליך מאתגר. יחד עם זאת, כאשר עומדים לרשותנו כלי עבודה נוח ופוטנציאל ספקים רחב, המביאים להתייעלות ולחיסכון בזמן ובכסף, השינוי מתבקש ואף הכרחי.